Londyńczycy

Obyczajowy, Polskie Serial TV, Polska, 2008-2009

Londyńczycy

Ocena na filmweb: 6,6/10

Ocena użytkowników: 7.8 / 10

4 głosów

Opis

Londyn - nowa mekka dla współczesnej fali polskiej emigracji zarobkowej. Serial jest bardzo autentycznym i wiarygodnym zapisem losów młodych Polaków na Wyspach Brytyjskich. Każdy z nich wyjeżdża z kraju, mając nadzieję na lepszy los i poprawę swoich warunków bytowych. Uzbrojeni w optymizm szukają swojego miejsca na ziemi. Nie wszystko jednak na miejscu okazuje się takie proste. Jaką cenę będą musieli zapłacić za swoje marzenia?


Komentarze (18)

 • anonim 1 rok temu +1

  caly czas mi zacina w trakcie ogladania czemu

  odpowiedz
 • anonim 2 lata temu +2

  zajebisty film o zyciu w anglii

  odpowiedz
 • anonim 2 lata temu +1

  Jak sie nazywa ta piosenka, kiedy Andrzej z Foxem robili jaskołke w barze?

  odpowiedz
 • anonim 2 lata temu +2

  bardz

  dobry bardzo dobry film

  odpowiedz
 • anonim 2 lata temu +5

  Uwielbiam ten serial sama często bywam w Londynie a ten serial pokazuje jego realia.. szkoda że nie ma 3 sezonu

  odpowiedz
 • anonim 2 lata temu +2

  Ook

  odpowiedz
 • anonim 2 lata temu +1

  Bardzo fajny film

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temu +3

  Ludzie utworze niedługo strone na facebooku i razem na stronie zbierzemy się zrobimy zbiórke podpiszemy razem petycje i serial będzie znów oczywiście jak będą chętni a nie pomoże petycja to wyjdziemy pod siedzibe TVP i strajk zmusi ich do odnowienia produkcji

  odpowiedz
  • anonim 2 lata temu +2

   @anonim: jak utworzysz stronę to zamieść linka do niej

 • anonim 3 lata temu +3

  I love this serial :p

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temuprzez Android +3

  Oj prawda.Niestety po dlugim pomieszkiwaniu w Niemczech,Holandii i rôwniez w rzeczonym Londynie mam b.zle mniemanie o wiekszosci Poloni.Problemòw z tym zwiazanych pozbylem sie odcinajac na wstepie...Gdziekolwiek by nie byla,nasza Polonia wybija sie przed inne nacje niechlubnymi przywarami"na minus".Ci pozytywni w mniejszosci asymilujac sie szybko sa mniej zauwazalni.Poza tym...:-) Milego dnia.

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temu +4

  Fajny film.Milo spedzilem czas ogladajac go.Bardzo ladnie i kolorowo przedstawiona zostala polska Polonia. Wszyscy ladni,nowoczesnie ubrani,nienajgorzej mieszkajacy, w miare uczciwi (nawet pan drug deler byl budzacym sympatie pelnym wewnetrznego rozdarcia czlowiekiem zmagajacym sie z niedola i trudnymi wyborami pomiedzy dobrem a zlem). Niestety w zyciu nie wyglada to tak bajkowo.Zyje w UK od 16 lat i widzialem sporo menelelstwa i dziadowstwa ktorego pewnie polska moralna cenzura nie przepuscilaby do telewizji publicznej. Nie ma pokazanych polskich melin pelnych skloconych z zyciem Polakow. Nie ma w tym filmie typowego dla wielu Polakow pijanstwa,bijatyk i rozrob,fatalnego gustu idacego w parze z okropnym niecenzuralnym jezykiem. Mam kolezanke tlumaczke wspolpracujaca z policja ona by mogla podsunac pomysly na prawdziwy zyciowy scenariusz. Niestety taki serial nie wygladalby tak optymistycznie. Pozdrawiam.

  odpowiedz
  • anonim 1 rok temu 0

   @anonim: Niestety, z żalem podpisuję się obiema rękami, pod tym, co napisałeś. Ja mieszkałam w Londynie 6 lat. 4 lata mieszkałam w Polakami, ( resztę czasu z Hiszpanami) trochę też dlatego, że nie lubię zmieniać miejsc zamieszkania, jak się przyzwyczaję, a też większość czasu przebywałam poza domem, bo jak nie w pracy, to na zakupach, albo siłowni. Niestety Polacy są tacy, jak opisałeś. Większość, powiedziałabym, że w 60%, to ludzie, którzy przyjechali, aby jakoś przebyć czas, spędzając go na pijaństwie i przygodnych kontaktach. w tym, 30 %, to czysta patologia, taka która uciekła przed wyrokami i potem tylko kombinuje. W moim domu z Polakami, musiałam się tłumaczyć dlaczego nie piję,(pili wszyscy, łącznie z kobietami) a że argument że nie lubię nie trafiał (no bo jak to?) to lepiej trafiał, że nie mogę, bo idę na trening, (wracam z treningu, więc białko itp.) Niech ktoś pojedzie na stację Leytonstone jest tam taka ławeczka, gdzie po godz 19 okupują ją pijący Polacy. Są do tego rozmowni, chociaż 90% słów, które można usłyszeć przechodząc, to q@rwa. Aż dziw, że człowiek może wyklepać jakiś sens, jeżeli większość jego części, to przekleństwa. W filmie Polacy, to taki wesoły, ciężko pracujący naród, miły i przyjemny, na budowach też są super goście, ale ogólnie odradzam, bo kiedyś mój dobry kolega zaczynał na budowach, a więcej niż na palcach mógł policzyć, ile razy Polacy-rodacy go oszukali, zwłaszcza ci którzy mieli firmy budowlane. Do dziś mam kilku znajomych Polaków w Londynie, zawsze mogę do nich przyjechać, pogadać na skype, ale to są 4 osoby. I też wyalienowane ze środowiska Polonii. Wracając do meritum, film fajnie się ogląda, ja go lubię ze względu na krajobraz, dla mnie Londyn to zawsze nostalgia i miłe wspomnienia, ale film mało ma wspólnego z prawdziwym życiem Polaków na wyspach. Prędzej życie Polaków w Londynie można poznać, włócząc się trochę po stacji Victoria Coach Station, albo na Stratford...przed wielkim centrum handlowym Westfield jest mniejszy pasaż handlowy, nocą, porozkładane są ta śpiwory, w więkości, to Polacy. Przechodziłam tam niedawno-kiedy z przystanka obok, odjeżdżał mój autokar wiozący na lotnisko. Wstyd i tyle..

 • anonim 3 lata temuprzez Android +3

  genialny film

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temuprzez Android +1

  super film

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temuprzez Android 0

  S01e11

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temu +2

  Czy wie ktos moze kiedy beda nowe odcinli Londynczyków?

  odpowiedz
  • anonim 3 lata temu +2

   @anonim: ja wiem, nigdy

Zdjęcia z planu (53)