Ludzie i ryby

Krótkometrażowy, Dokumentalny, Polskie, Polska, 1962

Wybierz jakość:
Wyłącz reklamy, obejrzyj film w playerze premium. Testuj 30 dni za darmo

Ocena na filmweb: 7,0/10

Ocena użytkowników: 10.0 / 10

1 głosów


Komentarze (4)

 • anonim 2 lata temu +1

  polska ludowa byla swietnym krajem miala dobra gospodarke iprzemysl byla w czolowce swiatoweji. niestety wrogowie prlu ja zniszcyli przy pomocy ciemnych mas. najwiekszy balagan w latach 80tych byl w polsce. w sasiednich krajach socjalistycznych narody zyli dobrze tylko w polsce byl masowy szabotaz psuli gospodarke. dlaczego nawet gornicy polscy robili balagan byli najlepsza klasa zarabiali dobre zaplaty wczesnie wychodzili na pensje co im brakowalo. a dzisiaj wygladaja jak dziady caly czas sie boja ze im kapitalista parszywy zamknie kopalnie. krotko mowiac jak sobie narod polski poscielil lozko tak i spi!

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temu +5

  Super film pokazuje nasze dawne rybołówstwo. Poznaliśmy Florka Labudę, p. Wittbrodta, Przybylskiego, słychać głos szypra Wła-109 p. Leona Truszke. Zgadzam się poprzednikiem, że to źle że polityka się miesza do gospodarki

  odpowiedz
 • anonim 3 lata temu +6

  świetny film. Rybolowstwo juz niestety upadlo dzieki kochanej Unii Europejskiej. Jeszcze wieksza szkoda, ze od kiedy Powiat zarzadza firma, to Szkuner kojarzy sie tylko z "aferami"... radni powiatowi z PO z Romanem Czerwinskim na czele niezgodnie z prawem zasiadali w radzie nadzorczej, teraz rozbieraja hale, ktora otwarto niecale dwa lata temu z wielka pompa... Szkoda, bo te dawne czasy swietnosci pewnie nigdy nie wroca.

  odpowiedz
  • anonim 1 rok temu 0

   @anonim: panie te czasy juz niewroca narod polski jest oslepiony faszystowska propaganda przeciw ustroju polski ludowej i tez otruty religia! bierut

Ludzie i ryby

Opis: Prosty, przekonujący i emanujący swoistym pięknem obraz jednego dnia z życia nadbałtyckich rybaków. Towarzyszymy im poznając ich codzienne obowiązki i jednocześnie mamy okazję poczuć niemal fizyczną zależność człowieka od morza. W prostocie rybaków, ich zamiłowaniu do połowu, głosie radiostacji i morskim wietrze kryje się poezja, zamknięta w doskonale oddających klimat, kadrach dokmentu.